אחריות רבה מוטלת עלינו ההורים – להבטיח את ההתפתחות המיטבית של הילדים שלנו, בכל התחומים ובכל מצב. על-מנת לסייע לנו פותחו אבחונים מקצועיים שמספקים תמונת מצב עדכנית ומפורטת, וכמובן גם מדויקת, וכן שיטות טיפול יעילות להפליא. אחד המקומות המוצלחים במיוחד לעבור אבחון או טיפול הוא מכון דרור.

אילו אבחונים מוצעים במכון?

במכון מוצעים 5 סוגי אבחונים: דידקטי, פסיכודידקטי, פסיכולוגי, פסיכודיאגנוסטי ואבחון קשב וריכוז (באמצעות מבדק ממוחשב מתקדם שנקרא BRC).

אבחונים דידקטיים נועדו לספק הערכה מדויקת ככל האפשר של כישורי הלמידה הבסיסיים, וביניהם: קריאה, כתיבה, הבעה בכתב, הבעה בעל-פה, הבנת הנקרא, שיום, ארגון, זיכרון, תפישה, אסטרטגיות למידה, הבנה חשבונית ועוד. סוג ספציפי של אבחון דידקטי הוא אבחון באנגלית שנועד לזהות קשיים ספציפיים ברכישת השפה שבמאה ה-21 נחשבת להכרחית.

אבחונים פסיכולוגיים עשויים לכלול ראיון, מבחני השלכה, שאלונים שבהם הילד מדווח על מרכיבים שונים בחייו ועוד. האבחון הפסיכולוגי הוא חלק מזיהוי מחוננות, איתור הפרעות על הרצף האוטיסטי, זיהוי בעיות התנהגות וקשיים רגשיים וכן אפיון בעיות חברתיות או קשיים ביחסים עם ההורים.

אבחון פסיכודידקטי משלב את הפן הדידקטי עם הפן הפסיכולוגי בהתאם למטרה הספציפית של האבחון. באבחון BRC מאותרות הפרעות קשב וריכוז דוגמת קושי בשמירה של קשב מתמשך, קושי ביצירת קשב סלקטיבי, פגיעה בתפקודים הניהוליים ועוד.

הטיפולים במכון

מכון דרור מציע מספר סוגי טיפולים בהתאם לבעיה שאיתה מתמודדים. אופציה אחת היא טיפול באומנות – טיפול שהיתרון העיקרי שלו הוא היכולת לדלג מעל מנגנוני ההגנה הטבעיים של הילדים. אופציה שנייה היא טיפול CBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי ממוקד שמוביל לשיפור משמעותי במצבים כמו הפרעות אכילה, הפרעות מצבי רוח והפרעות חרדה מסוגים שונים (כולל PTSD, פוביות שונות, חרדה חברתית ועוד).

שירותים נוספים של מכון דרור

בנוסף לאבחונים וטיפולים, מקיים מכון דרור הרצאות וסדנאות שונות – להורים, לאנשי חינוך, בארגונים ולקהלים נוספים. עוד שירות הוא ליווי מקצועי לעמותות, מוסדות חינוך וכל מי שיכול להיעזר בידע רחב ההיקף ובניסיון העשיר של אנשי המכון. למידע נוסף ניתן להיכנס לאתר http://www.dror-psy.co.il.