הורים רבים יודעים לומר שהרגע שבו התחילו להגיע אליהם נורות האזהרה מהמורים לגבי התנהגות הילדים שלהם, היה רגע לא פשוט. לשמוע שהילדים שלנו לא לגמרי מרוכזים ולא מספיק משתפים פעולה בבית הספר הזה לא נעים. יחד עם זאת, מדהים לראות בכמה מהפעמים, בעזרת אבחון קשב לילדים, אנחנו מבינים שבאמת יש בעיה. זה לא שהילד לא רוצה לשתף פעולה, אלא הוא לא מסוגל ויש לו בעיות קשב. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בסיטואציה הזאת ולא ממש יודעים מה לעשות, חשוב שתבינו: אבחון מקצועי לבעיות קשב לילדים זה כל מה שעליכם לעשות בשלב הראשון. 

מהם היתרונות של אבחון קשב לילדים

אין ויכוח על כך שיכול להיות שיעשו לילדים שלכם אבחון קשב ויגלו שאכן יש בעיה. זה יכול להיות רגע לא נעים להבין שיש לילד שלכם בעיית קשב וריכוז. עם זאת, חשוב שתדעו: אחרי אבחון קשב לילדים ניתן יהיה לסייע לילד. לכן יש לכך חשיבות רבה ויתרונות גדולים. אבחון של קשב לילדים הוא אבחון שנעשה היום בצורה מאוד ידידותית, ובעזרתו ניתן יהיה להבין איך צריך לסייע לילד. למעשה, אם לא תיקחו את הילד לאבחון, עלול מאוד להיות שבסופו של דבר לא תיתנו לו את העזרה שהוא צריך. לכן לא רק שכדאי לעשות אבחון מקצועי של קשב לילדים, אלא גם רצוי לעשות זאת בשלב כמה שיותר מוקדם. 

איפה כדאי לעשות אבחון כזה? 

בשנים האחרונות התופעות של בעיות קשב וריכוז הפכו להיות מאוד מדוברות. לכן ברור מדוע גם ניתן לעשות אבחון קשב לילדים בלא מעט מרכזים מקצועיים. יחד עם זאת, כמובן שבכל מרכז שאליו תפנו תוכלו למצוא משהו קצת שונה. זו בדיוק הסיבה שבגללה כדאי יהיה לרדת לעומק הפרטים ולברר מי בדיוק יעשה לילד שלכם את האבחון ובאיזה שיטות הוא ישתמש. מה מציעים לכם במרכז שאליו אתם פונים והאם השירות כולל רק את האבחון עצמו או גם את המשך הליווי? ככל שיהיו לכם יותר פרטים אודות המקום והתהליך, יהיה לכם קל יותר להחליט לאן אתם פונים.