כמה חשוב לתמוך בילדים שלנו. חסרי ישע, הילדים שלנו תלויים בנו, ואנו, שהיינו גם ילדים, בסה"כ למדנו קצת יותר מהם על החיים. לעיתים גם אנו עומדים חסרי עונים מול חדשות קשות מאוד, והילדים שלנו קטנים מדי בכדי להבין את הבשורה הקשה. בית הילד נועד לתמוך באותם ילדים המתמודדים עם מחלת הסרטן, דבר שגם אנו, המבוגרים, מתקשים לעכל.

בסמוך למחלקה האונקולוגית של בית החולים שיבא תל השומר הקימה עמותת רחשי לב מתחם משפחות יפהפה וחם, שנועד למטרה אחת – תמיכה במשפחות של ילדים המתמודדים כעת עם מחלת הסרטן, וזקוקות, כמובן, לתמיכה הרבה והרחבה ביותר.

מה מחכה למשפחות ולילדים בבית הילד?

המתחם הנאה והמעוצב הוקם במטרה לתת לילדים המאושפזים ולמשפחות התומכות לשהות יחד במהלך תקופת הטיפולים תוך הימנעות מאווירת טיפול מנוכרת, ושמירה על משפחתיות ותחושת החיבור והמשפחתיות שהיא כל-כך חיונית במצבים רבים, ובטח שבמצב מאתגר שכזה.

בית הילד מציע חדרים, ובעצם מיני דירות מפנקות ומאובזרות היטב בכדי לאפשר למשפחות לחוות שמחה שלא באווירת בית-חולים, אלא באווירה ביתית ואפילו של חופשה במלון. המורל ותחושת הנוחות חשובות לנו בחיים, אבל במצבים כמו התמודדות של ילד עם מחלת הסרטן, הצורך גובר בעשרות מונים, והעובדה שיש מקום שמאפשר לנו להסיח את הדעת מהסיטואציה הקשה ולתת לנו מוראל ויכולת להתמודד טוב יותר עם המצב היא ברכה אמיתית.

לא רק סוויטות – גם פעילות ושיתוף

המרחב המעוצב של בית הילד כולל הרבה מעבר לעשרים הסוויטות הגדולות (75 מ"ר) הכוללות חדר לילד, חדר להורים, מרפסת נאה, סלון משפחתי וכמובן מקלחת ושירותים.

כחלק ממתקני המקום תמצאו:

  • חדר אוכל מזמין ורחב ידיים
  • פינות ישיבה נעימות ונוחות
  • ספרייה עשירה ויפה
  • חדרי מוסיקה ומשחקים לילדים
  • מחשבים לגלישה ומשחק וטלוויזיות

מעבר לכל אלו תמצאו בבית הילד גם הפעלות שנועדו לגרום לילדים להרגיש בבית. חגיגות של חגים, ימי הולדת ומפגשים חברתיים יזומים ומונחים מתקיימים במתחם, ואף סדנאות והפעלות מגוונות ויפות, שמחברות בין הילדים השוהים במתחם וכוללות גם את משפחותיהם.