אתה מנסה לבחור מקצוע לחיים ולא לגמרי מצליח? יש לך דילמה בין כמה וכמה אפשרויות? אם כך, ברור מדוע חשוב שתעצור ותיתן את הדעת על האופציות השונות. לבחור מקצוע לחיים זה לא עניין של מה בכך כי יש להחלטה הזאת השפעה רבה על חייך. מה שכן, אם גם אתה תמיד הרגשת שהשליחות שלך היא לעזור לאחרים ואם אמפטיה זה הצד החזק שלך, למה שלא תהיה מטפל רגשי? מטפל בתחום הרגשי יכול לעזור למטופלים שלו בצורה משמעותית ביותר לעשות שינויים ולצלוח אירועים לא פשוטים בחייהם. לכן בהחלט ניתן לומר שיש בתחום הזה גם הרבה מאוד סיפוק ושווה לחשוב על כך ברצינות. 

איזו הכשרה צריך לעבור כדי להיות מטפל רגשי? 

למרות שמטפלים רגשיים עובדים הרבה עם אינטואיציה ומשתמשים בתכונות מולדות שיש להם, כמו סבלנות ואמפטיה, בסופו של דבר כמובן שמדובר על מקצוע לכל דבר. לכן צריך ללמוד את הדברים בצורה מסודרת ובהחלט כדאי לבדוק שאתה נרשם למסלול הלימודים הכי מעמיק ורציני שיש. כדי להיות מטפל רגשי מומלץ לבחור בקורס:

  • שיש לגביו כמה שיותר המלצות 
  • שיכול להיות כמה שיותר מעשי ולא רק עיוני 
  • שיכול להתאים לך מבחינת לוחות הזמנים 

הרעיון הוא לא רק להירשם ללימודים ולהגיע לחצי מהשיעורים, אלא לבחור קורס שתוכל לקחת חלק כמעט בכל השיעורים בו. לכן יש טעם לבדוק גם את הנושא הלוגיסטי של מיקום, שעות לימוד וימים. 

האם הלימודים צריכים להיות בהכרח יקרים? 

כמובן שכל מי שחשב להיות מטפל בתחום הרגשי אומנם רצה ללמוד במקום מוביל, אך האם זה אומר שחובה תמיד לשלם סכום מאוד גבוה? התשובה היא כמובן לא. לכן, אם גם אתה רוצה למצוא היום מקום מוביל שלא באמת ידרוש ממך מחירים מופקעים, אנחנו יכולים להבין ללבך. זכור: כדי להיות מטפל רגשי אתה צריך ללמוד ולהשקיע אך כדאי לך גם לעשות השוואת מחירים. כך תוכל למצוא בית ספר שבו הלימודים מספיק מעמיקים אך אינם יקרים, אז למה לדחות את העניין ולא להירשם עוד היום לחוויה שתשנה את חייך?