אחד הדברים הכי מרגשים עבור הילדים שלנו, הוא הרגע בו עליהם לבחור תיקים לבית ספר – התיק הוא סמל סטטוס, הוא דרכם של הילדים לבטא את עצמם באמצעות צבעים, עיצובים של דמויות, סדרות וספרים אהובים, ועוד. בהתאם לכך, מדובר בתהליך שכרוך בהמון מחשבה והתלבטות מצד הילדים, אך מחייב גם התערבות של ההורים ובעיקר כשמדובר בילדים בגילאים הקטנים יותר. 

התאמת תיקים לבית ספר ולגן

אין ספק, בחירת תיקים לבית ספר היא משימה מאתגרת בעיקר משום שהמגוון כל כך רחב, והילדים לרוב נמשכים לתיקים בעיצוב שמעורר אותם. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שלא כל תיק יתאים לכל ילד. יש לבצע את הבחירה בהתאם לשכבת הגיל:

  • ילדים בגיל הרך – ילדים קטנים מאוד ייאלצו להסתפק בתיקי גן קלים וקטנים שיתאימו לרוב לסנדוויץ' ובקבוק מים. זאת מכיוון שילדים בגילאים הללו לא צריכים לסחוב ספרים וציוד לימודי ולכן אין צורך בתיק גדול וכבד. 
  • בית הספר היסודי – ישנן כמה אופציות לילדים בגילאים הללו; תיק על גלגלים שיאפשר להם להרגיש הרבה פחות את כובד הספרים והמחברות, או תיק אורטופדי שגם בימים בהם יהיו זקוקים למסה גדולה יותר של חומר לימודי, ישמרו על הגב שלהם. 
  • בתי הספר העל יסודיים – בגילאים הללו, קל לילדים לסחוב תיקים כבדים אך זה ממש לא אומר שצריך להתפשר על האיכות שלהם. הילדים גדולים ויידעו להגיד בדיוק מה הם רוצים, כשדבר נוסף שכדאי לזכור הוא את העובדה שככל שמתקדמים ב- 12 שנות הלימוד, כמות הספרים הכבדים יורדת. הילדים יודעים בדיוק מה הם צריכים ורוצים, לכן כדאי לתת להם לקחת חלק פעיל בבחירת התיק. 

תיקים מעוצבים ונוחים

אז אנחנו יודעים עד כמה תיקים לבית ספר חשובים לילדים, אבל סביר להניח שהם חושבים פחות על עניין הנוחות והאורטופדיות. מסיבה זו ובעיקר אם מדובר בילדים צעירים יותר, כדאי להפוך את תהליך בחירת התיק לשיתוף פעולה ולהסביר את החשיבות של תיק שהוא לא רק מעוצב עם הדמויות האהובות עליהם, אלא גם בריא לגב שלהם וליציבה שלהם.