אנחנו חיים בעידן בו כל ילד הוא "מתכנת קטן" לעתיד. ילדים צעירים אוחזים במכשירי סמארטפון ומשתלטים עליהם בקלי קלות. הם יודעים להשתמש בתוכנות של צילום ועריכה, הם יודעים כמובן להוריד מוזיקה, להזמין סרטים ובעצם- עולם הילדים של היום הוא עולם ממוחשב המפתח אצלם כבר מגיל צעיר, את היכולת לעסוק במחשבים במידה זו או אחרת. אלה הם ילדים דיגיטליים שנולדו לתוך מציאות של עולם וירטואלי, שדורש כמה תכונות טכניות קטנות, והנה אתם כבר על גג העולם. בעידן כזה חשוב מאוד לנהל את נושא המחשבים וגם תכנות לילדים בצורה מתודולוגית, כדי שידעו להבחין בין טכנולוגיות שונות, חידושים, תוכנות שונות ועוד. את כל אלה מעבירה חברה אשר מפעילה מקום ללמידה חוייתית עם תוכן חינוכי, במסגרת ההדרכה הבלתי פורמלית.

מיומנויות אישיות – זו חוויה!

יש הרבה יתרונות לאנשים שחיים בעידן של סמארטפונים ואפליקציות ותוכנות מחשב כבר "קטנות עליו", אבל מצד שני חשוב להמשיך ולפתח יצירתיות שהיא מעבר "לעכבר ולמקלדת", באמצעים של משחק ותנועה, אתגרים של חשיבה וסוגיות שיש בהן דילמות ערכיות. תוכן איכותי לקהל משועבד לעולם הדיגיטלי, מציב בפניו אתגרים חדשים החשובים לפיתוח מיומנויות אישיות וחברתיות שונות, וחשוב מאוד לפתח אותן כבר מגיל צעיר בלימודי תכנות לילדים. כל השיטות הללו נועדו  לסייע לפיתוח יכולות אישיות. לחשוב לבד, לחשוב יצירתי ובעניין הזה השמיים הם הגבול. את החוויה הזו ניתן לעבור במסגרת של מקום עבודה, בסדנאות מנהלים, פעילויות לחגים בהתאמה אישית לכל גיל וקהל יעד.

מה זה מיקרו ביט?

מיקרו ביט הוא מחשב ממש זעיר, אשר משמש ככלי עזר ללימוד תכנות ילדים ומדעי המחשב ותכנות. הוא פותח ע"י כמה ענקיות טכנולוגיה ביניהם סמסונג ומייקרוסופט. תוכנית לימוד זו מיועדת לילדים במסגרת העשרה בית ספרית. במסגרתה לומדים הילדים את עקרונות התכנות הבסיסיים, פתרון בעיות. חשיבה לוגית, שפת תכנות ויזואלית וחשיבה אלגוריתמית. כל מערכי השיעור בתוכנית הזו מבוססים על עקרונות המיקרו ביט ומלמדים את הילדים בצורה הדרגתית, את כל האפשרויות המגוונות שיש בתכנות.

תכנות ילדים המועבר באופן חוויתי, עושה סדר בין תוכנות, טכנולוגיות ושיטות המעניקים לכל ילד אפשרות לחוות את עולם תכנות המחשבים במתודה מסודרת ומובחנת.