טנזניה היא גן עדן לחובבי הטבע הטבעי ולכל מי שרוצה לראות בעלי חיים חופשיים לגמרי, מנהלים את חייהם בלי שום התערבות של בני אדם. בסך הכל יש במדינה שבמזרח אפריקה 17 שמורות, חלקן משתרעות על שטח גדול יותר מזה של מדינת ישראל, ובהתאם ספארי בטנזניה הוא חוויה חד-פעמית, ובפרט אם בוחרים את השמורות הנכונות.

סרנגטי

השמורה המפורסמת ביותר של המדינה ובהתאם חלק בלתי נפרד מחלק גדול מטיולי הספארי שמציעה טנזניה. פירוש השם סרנגטי הוא מישורים אינסופיים, ואכן מדובר במישורים אינסופיים שבהם מסתובבים זברות, צבאים, גנו ועוד. נדידת העדרים שמתרחשת בפברואר ומרץ, ואז שוב בין אוקטובר לדצמבר, היא חוויה מרגשת במיוחד שכל אדם חייב לפרגן לעצמו לפחות פעם אחת בחיים.

נגורנגורו

מכתש רחב ידיים שגם הוא חלק מרכזי במגוון רחב של טיולי ספארי בטנזניה. רבים משווים את המתרחש בתוך המכתש הגדול, שנוצר כתוצאה מהתפרצות הר געש לפני כ-2.5 מיליון שנים, לתיבת נוח עדכנית, שבתוכה חיים ונהנים פילים, אריות, באפלו, ג'ירפות ועוד. 

התקופה הטובה ביותר בשנה להגיע אל טנזניה לטיול ספארי שכולל את נגורנגורו היא בין דצמבר לאפריל.

טרנגירי

ספארי בטנזניה שכולל ביקור בשמורת טרנגירי, שליד העיר ארושה, מאפשר לכם לפגוש את עדרי הפילים המרשימים שחיים במקום. בתקופת הנדידה עוברים בעלי החיים הגדולים, ואיתם גם גנו, זברות ועוד, אל שמורת אגם מניארה. שמורה זו היא יחסית קטנה, וכפי שניתן להבין משמה היא כוללת אגם מעניין. בין השאר מציעה שמורה זו גם היכרות עם 400 סוגים של ציפורים וקופי ורווט מתוקים במיוחד.

שמורות נוספות שמתאימות לטיול ספארי בטנזניה

עוד שמורות שהופכות את טנזניה ליעד ספארי אופטימלי הן סאלו ששטחה הוא 55,000 קמ"ר (!) ושנמצאת בחלק הדרום מזרחי של המדינה, רואהה (גן עדן לפילים וצ'יטות מזרחית לסאלו), קטאבי שנמצאת בחלק המערבי של טנזניה, בקרבת אגם טנגניקה, ושבה חיים המוני קרוקודילים והיפופוטמים, ועוד.

עוד אופציה היא לקנח את טיול הספארי בשהות מפנקת בזנזיבר, אי טרופי שהוא חלק מטנזניה (ושגם בו ניתן לפגוש שלל בעלי חיים, ימיים בעיקר, בסביבתם הטבעית).