למרות שבישראל התחושה היא שכולם עושים ילדים ולכל הורה יש יותר מילד אחד, איש לא באמת מכין אותנו לעניין הזה. אנחנו מצופים להשתמש באותם אינסטינקטים חבויים ולהפוך ביום אחד להיות הורים נפלאים. זה לא באמת ריאלי וכל מי שהפך להורה גילה שמדובר על משימה מאוד תובענית, קשה ומאתגרת שלעיתים אנחנו עלולים ללכת בתוכה לאיבוד. אם זה נשמע לכם מוכר ואם אתם כבר קרובים לייאוש, כדאי שתדעו שהדרכת הורים יכולה לעזור. הדרכת הורים מיועדת לכל ההורים ולא רק למי שמרגיש קושי מסוים, כי במסגרת הדרכת ההורים כל אחד יוכל ללמוד לא מעט דברים שאולי הוא לא ידע על התחום הזה. 

איפה כדאי לעבור חוויה כמו הדרכת הורים?

הדרכה שמיועדת להורים מתקיימת היום בכל עיר, והאמת היא, שכמעט בכל עיר יש לא מעט מרכזים שעוסקים בתחום הזה ושביניהם אפשר לבחור. יתרה מכך, הדרכת הורים אפשר גם לעבור לא פעם אונליין, כך שאם אתם לא יכולים לצאת מהבית או להתאים את עצמכם ללוח הזמנים של ההדרכה בכיתה, תוכלו ללמוד את הדברים מרחוק. מה שבאמת חשוב זה לבחור את המקום הטוב ביותר שיש ולראות שאתם לומדים מפיו של אדם שאתם מעריכים. לשם כך יש טעם לברר דבר או שניים ולראות האם ההדרכה שאליה אתם מתכוונים להירשם באמת מומלצת על ידי הורים אחרים שכבר לקחו בה חלק. 

האם זה שירות שעולה הרבה? 

הדרכת הורים מועברת בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע מומחים ולכן טבעי שזה גם יעלה לא מעט. עם זאת, אתם לא חייבים לבחור אוטומטית את ההדרכה הכי יקרה ובהחלט יש טעם לברר כמה זה עולה במספר מרכזים שונים. כמו כן, חשוב להבין על כמה מפגשים מדובר ומהם הנושאים העיקריים שבהם ידברו בהדרכה אליה אתם חושבים להצטרף. קחו בחשבון שיש גם אפשרות לעבור הדרכה צמודה ופרטית, מה שלרוב יעלה קצת יותר. כך או כך, אתם תראו שלא מדובר על סכומים מאוד גבוהים ואין ספק שלא תצטערו על הבחירה בכך.